Jak wstawić niestandardowe style (CSS) do szablonu?

Czyli właściwie to, do czego będzie odnosi się większość postów na tym blogu. Gdzie i jak wstawić kod CSS, żeby działał? Gdzie i jak go później znaleźć? Zacznijmy od tego, że mamy do wyboru trzy możliwości.

Opcja pierwsza:Pierwsza opcja jest najprostsza, ale moim zdaniem nie jest najlepsza. Aby dodać własne style do szablonu wchodzimy na główną stronę bloggera i wybieramy blog, który nas interesuje. Następnie klikamy zakładkę "Szablon", a następnie przycisk "Dostosuj".


Z menu po lewej stronie wybieramy opcję "Zaawansowane", a następnie, z menu po prawej "Dodaj arkusz CSS". Z prawej strony ukaże nam się białe pole tekstowe, w którym możemy umieszczać własne arkusze styli. Czasem jednak nie pojawia się tu cały dodany kod, zwłaszcza, jeśli później edytujemy szablon. Gdzie tego kodu później szukać? Odpowiedź w kolejnym punkcie.

Opca druga:Style CSS można dodawać bezpośrednio do kodu źródłowego szablonu. Po wejściu w "Szablon", a następnie "Edytuj kod HTML" wyszukaj fragment ]]></b:skin> i nad nim wklej własny kod. Tutaj też będzie można znaleźć arkusze dodawane pierwszą, opisywaną przeze mnie przed chwilą, metodą.

Opcja trzecia:Preferowaną przeze mnie metodą jest zastosowanie bloku STYLE. Najpierw warto wyszukać w kodzie fragment </style>. Jeśli taki znajdziemy, kod CSS wklejamy tuż nad nim. Jeżeli takowego nie mamy w kodzie, wyszukujemy </head> i tuż pod nim piszemy <style> </style>, dokładnie tak, jak na zdjęciu. Kod CSS wklejamy "do środka", czyli w tym miejscu, gdzie pokazuje to strzałka.

1 komentarz :

  1. Pomocna informacja zwłaszcza że zacząłem stylować treści na swoim blogu. Dzieki.

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarze! Wszystkie czytam i staram się na nie odpowiadać.
Zanim zadasz pytanie sprawdź, czy odpowiedzi na nie nie ma w zakładce FAQ znajdującej się na górze strony.