Jak wyszukać kod w szablonie bloga?

Szablony bloggera są z reguły długie, skomplikowane i zagmatwane. Jak w takim razie odszukać w setkach linii kodu interesujący nas fragment?


Wchodzimy na główną stronę bloggera i wybieramy blog, który nas interesuje. Następnie klikamy zakładkę "Szablon" i przycisk "Edytuj kod HTML".


Klikamy myszką gdziekolwiek w miejscu, gdzie znajduje się kod. Następnie naciskami CTRL + F. Powinno pojawić się okienko wyszukiwania. Będzie ono w prawym górnym rogu okna z kodem (nie przeglądarki!).


Po wpisaniu interesującego nas fragmentu kodu lub komentarza i wciśnięciu ENTER zostaniemy przeniesieni do pierwszego znalezionego dopasowania. Zostanie on również podświetlony. Po ponownym naciśnięciu ENTER zostaniemy przeniesieni do kolejnego wyniku wyszukiwania.

3 komentarze :

  1. Dziękuje bardzo mi to pomogło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Po wpisaniu fragmentu i naciśnięciu enter nie znajduje dopasowania, tylko w miejscu, w którym kliknęłam na początku, kursor przechodzi do następnego wersu. Dodam, że wcześniej było w porządku i wszystko działało.

    OdpowiedzUsuń
  3. Po skopiowaniu kodu reklamy z konta AdSense chciałabym go wkleić w kodzie źródłowym HTML mojej strony pomiędzy tagi head i head, ale nie potrafię go odnaleźć na bloggerze? W moim bloggerze w ogóle nie mam opcji szablon, jak to możliwe? Dodałam tylko gadżet Ad Sense na bloggerze i tam umieściłam kod, czy to wystarczy?

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarze! Wszystkie czytam i staram się na nie odpowiadać.
Zanim zadasz pytanie sprawdź, czy odpowiedzi na nie nie ma w zakładce FAQ znajdującej się na górze strony.